שפות
Hebrew English

שאלות ותשובות

מה זה השוואת מחיר למוצר עם המחיר הזול ביותר?
השוואת מחיר למוצר עם המחיר הזול ביותר.
אנו עושים כל שניתן כדי לספק לך את המוצרים הטובים ביותר במחירים הנמוכים ביותר. בשל מספר גבוה של מוצרים בחנות ובגין שינוי מתמיד של שוק השיווק לא תמיד המשימה הזו אפשרית ואנו עלולים לפספס, יתכן שחלק קטן מהמוצרים יהיו בעל מחיר קצת יותר יקר ממוצר אחר שראיתם באינטרנט.
אם מצאת מוצר באינטרנט שהוא עם מחיר נמוך יותר משלנו, אנא השתמש בטופס שנמצא בתוך המוצר המבוקש אצלנו בכרטסת "המוצר הזול ביותר". מלא/י את הפרטים הנדרשים בכדי לספק לנו מידע בסיסי על המוצר המתחרה.
אם צדקת, תשובתנו לא תאחר להגיע, אנו נציע לך את המוצר באותו המחיר ואת/ה תוכל ליהנות ממחיר הוגן ובידיעה שקיבלת את המחיר הנמוך ביותר. חשוב להזכיר: שרכישת מוצר/ים אצלנו תעניק לך נקודות זכות והחזרים כספיים לרכישה הבאה ומגוון הטבות והנחות שונות שיזכו אותך בהחזרים כספיים כך שבכל מקרה המוצר הנרכש יהיה זול יותר, מומלץ לקרוא בעיון את תוכנית המבצעים ונקודות שמקנה עדיפות עליונה על המתחרים.
תודה על שיתוף הפעולה.

מידע על חישובים כספיים - הנחות  / מבצעים / הנחות במשלוח:
היכן אני רואה את סכום ההנחה למוצר במבצע שרכשתי:
חישובי סכום ההנחה על מוצרים במבצע שצוין עליהם סכום % הנחה כל שהוא תמיד מחושבים בעגלת הקניות, לאחר שהכנסת את המוצרים לעגלת הקניות תוכל לראות מידית את סכום ההנחה הכספית שמגיעה לך על אותו מוצר בעגלת הקניות וגם בשלב שלאחר מכן "בקופה" לפני שהזנת את פרטי כרטיס האשראי.

האם יש הנחות או פתור מתשלומים על משלוח מוצרים?
כן, ישנה הנחה על משלוחים רק לתושבי ארץ ישראל מעל סכום רכישה מסוים, תושבי חו"ל (חוץ מישראל) חייבים בכל מקרה תשלום על משלוח. פרטים בהרחבה גש לדף מדיניות מיסים ומשלוחים באתר גרוביזז.

מידע על משלוחים:
איך מע"מ מחושב:
כל מחירי המוצרים בגרוביזז מוצגים כולל מע"מ.

האם אני יכול להזמין בטלפון?
כן, אבל תשתדלו ומבקשים להזמין רק דרך האתר, הוא כל כך יעיל ומאובטח, יש כאן את כל העזרה וקלות התפעול הדרושים, מערכת חיפוש וסינון מוצרים יעילה מאוד, חשבון ניהול מאובטח ויעיל של מוצרים הזמנות והסטורית הזמנות או החזרות וכן, ניהול קופונים ניקוד מצתבר בו תוכל להשתמש בעתיד ולתרגם אותו לכסף עתידי בקיצור זה משתלם יותר.

איך אנו קובעים / מחשבים את מחירי המוצרים באתר?
אנו מקפידים להציג מחירים הוגנים שבעיקרון מבוסס על השוואה ממוצעת של אותם מוצרים או דומיהם  שמוצעים בחנויות כל בו שונות , יחד עם זאת אנו מקיימים מבצעים מפעם לפעם, או דילים מוקצבים בזמן בכדי לקדם מכירות במחירים קמעוניים משתלמים, אנו מציעים שתמיד תבדקו אותנו ולא תסמכו על המחיר המוצע לכם באתר ואנחנו מצידנו נעשה את המקסימום בכדי לרצות אתכם בשרות טוב ובמחירים הוגנים.

כמה עולה משלוחים?
עלות משלוחים תלויה בכמה אלמנטים בסיסיים, מדינת השילוח: מקומי או לחו"ל, משקל: החבילה / מעטפה, שיטת המשלוח: דואר רגיל רשום או מהיר פנים ארצי, דואר מהיר EMS לחו"ל, ניתן לקבל הצעת מחיר לסוג המשלוח כבר בעגלת הקניות עוד לפני שהזנת את פרטי כרטיס האשראי תקבל את תעריף המשלוח, לפרטים בהרחבה גש לדף מדיניות מיסים ומשלוחים . בכל מקרה אנו הוגנים מאוד בעלויות המשלוח.

מדיניות החזרת משלוחים:

מתי אקבל את כספי בחזרה לאחר שהחזרתי מוצר?
זה מאוד פשוט ברגע שהמוצר התקבל אצלנו בחברה, מהרגע ששלחת את המוצר ולא משנה באיזה מדינה אתה נמצא, יקח זמן סביר עד שהחבילה תגיע למשרדי החברה, רק אז נוכל לטפל בנושא הזיכוי בתנאי שעמדת בכל תנאי החזרה ראה פירוט מדויק יותר בדף "מדיניות החזרת מוצרים מישראל מחוץ לישראל"

מה אם רכשתי פריט בהנחה או דיל מיוחד?
יוחזר לך התשלום אותו שילמת בפועל ולא במחיר המקורי של הפריט, גם הניקוד שצברת אם השתמשת בחלקו או כולו לשם רכישה של המוצר יוחזר לחשבונך הפעיל בגרוביזז. חשוב לציין כי תקבל את כספך בדיוק באופן בו שילמת (תשלום אחד בקרדיט / תשלומים וכו...)

מה היא מדיניות ההחזרות שלנו?
אנו משתדלים להיות גמישים ולהקל על לקוח שהחליט להחזיר סחורה שרכש, יחד עם זאת ישנם הגבלים ששני הצדדים צריכים לקיים בכדי למנוע אי נעימות והדברים צריכים להיות ברורים, לפרטים נוספים בדף "מדיניות החזרות".

האם מוצרי הקוסמטיקה הם טריים ולא פגי תוקף?

כמובן, כל מוצרי הקוסמטיקה הם לא פגי תוקף ולפי הוראות היצרן, לעולם לא נשווק מוצר שעבר זמנו, ואם בטעות נשלח נדאג להחליף אותו מיד והמשלוח על חשבוננו, במידה והמוצר נפתח על ידי הלקוח ומסיבה כל שהיא התקלקל, לא נוכל להחליפו (אין שום סיבה שמוצר יתקלקל לאחר השימוש אלא אם כן פעל הלקוח בשימוש לא נכון לגבי המוצר לדוגמה אי אכסונו במקום קריר או חשוף לשמש וכו..), לידיעה רוב המוצרים באים עם מידע מוטבע על גבי הקופסא לגבי הוראות שימוש ואכסון לרבות זמן סביר של טריות המוצר גם לאחר פתיחתו אפילו אם הוא סמוך לפקיעת תוקף המוצר (הסימן המוכר היא הטבעה של תמונת קופסא ולידה מצוין מספר החודשים המותר לשימוש לאחר הפתיחה).

מה לגבי אחריות שימוש במוצרים?

אחריות שימוש במוצרים חלה על הלקוח בלבד, אין אנו צד בהחלטות רכישת מוצרי קוסמטיקה באתר כמו כן אין אנו אחראית לשימוש נכון בכל מוצר קוסמטי זה או אחר, אנו יוצאים מנקודת הנחה כי לקוחות רוכשים מוצרי קוסמטיקה יודעים מה הם רוכשים ויש להם ניסיון שימוש קודם בכל מוצר שנרכש בצורה יזומה ועצמאית. חשוב לציין כי אנו ממליצים לקרוא בעיון את הוראות השימוש על גבי אריזת התכשיר וכל חשד שמתעורר, אנא התקשרו לחברה היצרנית לברור העניין. אנא בדקו אם המוצר שרכשתם תואם לחשבונית שלכם וזאת בכדי למנוע שימוש לא נכון במוצר שלא הזמנתם.


פרטים על חשבונך:

מה הם היתרונות שלי להיות לקוח רשום וחבר מועדון?

ישנם יתרונות רבים:
א. קבלת עלון מבצעים ישירות לתיבת המייל שלך באופן קבוע, תדעו ראשונים על הנחות קמעונאיות עד 70% ולפעמים יותר על מוצרים מובילים.
ב. צבירת נקודות זכות ככל שתתמידו לרכוש, הניקוד יתורגם לכסף בו תוכלו להשתמש ברכישת מוצרים 100%.
ג. קלות רכישה, תזוהו אוטומטית בעגלת הקניות ואף תחשפו למחירי מוצרים ברמה סיטונאית זולה וכמותית.
ד. לקוחות רשומים ומתמידים יתווספו אוטומטית לרשימת ה- VIP או לקבוצות מותאמות אישית לאופי הרכישה, בגין זאת:

» תקבלו הנחות מדורגות עולות אוטומטית על ידי עגלת הקניות ככל שתרבו לרכוש, בנוסף למבצעים הרגילים.
» עם כל רכישה תקבלו גם מתנה שווה.
» תקבלו כפל מבצעים שהם מבצעים סגורים רק ללקוחות VIP.
» תוכלו לרכוש מוצרים במסלול הנחה כמותית.


ה. ניהול קל יותר של החשבון משתמש, חשיפה להסטורית הזמנות, החזרות אם היו, רשימת מוצרים בהמתנה.
ו. ניהול הזמנות קודמות - בלחיצת כפתור תוכלו לשחזר הזמנה קודמת ולא לשכוח את הסטורית הרכישות לקניה חוזרת.
ז. כך תעזרו לנו גם להתאים במדויק את העדפות הרכישה העתידית שלכם, יתרון שיווקי אדיר עבורינו ועבורכם.
 
ישנם עוד יתרונות רבים אותם תחושו תוך כדי עבודה משותפת.
תודה מראש על שיתוף הפעולה.

האם קבוצת גרוביזז שולחת מוצרים מעבר לים?
כן בוודאי, אנו שולחים מוצרים גם מחוץ לארץ ישראל, תוכל לבקר בדף תעריפי שילוח ומיסים ובנוסף תעבור גם לדף בו תוכל לראות לאיזה ארצות אנו שולחים בעולם.

איך אני יכול לשנות את פרטי כרטיס האשראי שלי בגרוביזז?
לא אתה לא יכול, פרטי כרטיס לא נשמרים בשרתי חברת גרוביזז, הזנת פרטי כרטיס האשראי בדף קופה (checkout) לאחר שבחרת את אפשרות התשלום פייפאל או כרטיס אשראי מאחת החברות איתה אתה עובד, כל נתונים הכרטיס בלבד, נשמרים בשרתים המאובטחים, אנו שומרים רק את פרטי ההזמנה ואופציות המשלוח, יחד עם זאת אנו מקפידים על אבטחת המידע הדרושים כגון SSL וכו...

האם המידע שלי מאובטח?
אנו משתמשים באמצעי הגנה פיזי, אלקטרוני מנוהל היטב על מנת לסייע לנו במניעת גישה לא מורשה, לשמור על דיוק נתונים, ונכונים, ושמירה על שימוש במידע האישי שלך.