שפות
Hebrew English

מדיניות החזרות

מדיניות החזרת מוצרים בישראל ומחוץ לישראל:
אנחנו בטוחים שתתאהבו במוצרים המצוינים שלנו. עם זאת, אם לא תהיו מרוצים מכל סיבה תוכלו להחזיר או להחליף או לקבל זיכוי כספי, עגלת הקניות או כניסה לחשבון  שלך תחת סעיף "החזרות" (בקשות החזרה) יאפשר לבצע את כל המהלכים הנדרשים להשלמת תהליך החזרה של מוצר.
זמני החזרת מוצר מיום בו התקבל אצל הלקוח:
- החזרת מוצרים תוך 14 יום תושבי ישראל
החזרת מוצרים תוך 30 יום תושבי חו"ל.
 
החזרת מוצרים בישראל:
כך תפעל ברגע שהחלטת להחזיר / להחליף / לקבל זיכוי כספי:
 
1. התחבר לחשבון שלך (אם עדין לא עשית זאת), דואר אלקטרוני + סיסמא איתם נרשמת.
2. הקלק על לינק "החזרות" בסרגל הימני של דף "החשבון שלי".
3. בטופס שיפתח תקליד את האינפורמציה הדרושה להחזר החבילה.
4. בסוף התהליך אשר את ההחזר, פעולה זו תמוספר ואיתו תוכל להשתמש בכל פניה אלינו באימייל בלבד.
5. תוכל להיכנס מפעם לפעם לטופס זה ולבדוק את סטטוס הטיפול בהחזר החבילה, כל פעולה שתתבצע בזמן טיפול תתועד בדף זה על ידי צוות החברה.
6. בכל עת תוכל לשלוח אימייל לשאלות והבהרות ותענה בהקדם.
7. ארוז את המוצר בצורה מאובטחת כפי שהגיע אליך (כולל מוצרים נלווים או מתנות אם היו) ושלח בדואר ישראל לכתובת המופיעה על גבי החשבונית.
8. מוצרים שהוחזרו בגין תקלה של גרוביזז (מוצר לא תקין / הגיע מוצר אחר במקום מוצר שהוזמן וכו...) לקוח יקבל זיכוי כספי מלא על הוצאות ההחזרה ועל המוצר, לקוח שהחזיר מוצר מכל סיבה אחרת , הוצאות משלוח חלות עליו, והחזר כספי מלא על המוצר בניכוי לא פחות משווה ערך שקלי של 30$ אמריקאי , שהם הוצאות משלוח של גרוביזז בזמן הרכישה.
9. חשוב מאוד לדעת שלא כל המוצרים ניתנים להחזר במיוחד מוצרים שפורסמו בדיל מיוחד / קבוצות רכישה /  או מוצרים שסומן במקום בולט בדף מוצר, "לא ניתן להחזרה", מדיניות החזרות לא תחול על המוצר.
 
החזרת מוצרים לתושבי חו"ל:
מדיניות ההחזרה אינה שונה מזו של תושבי ישראל ברגע שהחלטת להחזיר / להחליף / לקבל זיכוי כספי, ראה הסבר ושלבי החזרת מוצרים בישראל.
 
החזרות והחלפות כפופות למגבלות הבאות:
- המוצר חייב להיות מוחזר למצבו המקורי, סגור (שלא עבר שימוש), בלתי שחוק / שבור / הרוס וללא שינוי בכל צורה שהיא.
- רוב הפריטים / מתנות / תכשיטים / קופסאות הקוסמטיקה / פרטי הלבוש יגיעו עם מיתוג של החברה דהיינו מדבקה שתודבק בחזית המוצר, הסרה של המדבקה תבטל את אופציית ההחזרה / החלפה.
- חבילות שהוחזרו אלינו חייבות להיות מבוטחות בפני גנבה או אבדן, אם אבדו בדרך מהשולח (הלקוח) לחברה, אבדן זה יחול על השולח. (כל חבילה שנשלחת רשום בדואר ישראל אוטומטי מבוטחת עד 700 שקל נכון לתאריך 11.2012 רק צריך לציין זאת בפני פקיד הדואר בעת השילוח)
- פריטים שעברו שימוש / שבורים / מעוקמים שנפגעו כתוצאה מרשלנות הלקוח, לא ניתן יהיה להחזירם.
- כל הוצאות השילוח יחושבו , ראה פירוט סעיף 8 למעלה..
- במידה של החזר כספי, הכסף יוחזר בדיוק באותו אופן שהוא שולם (כרטיס אשראי תשלומים או מזומן וכו....) בניכוי עמלות מקובלות שחלות על החברה בעת ביצוע עסקת אשראי.
- אם קבלת מתנה חינם עם ההזמנה שלך, אתה חייב להחזיר את המתנה חינם או שתחויב על מחיר הרכישה של מתנה חינם. חיוב זה ינוכה מהזיכוי לחשבונך.
 
גרוביזז פועלת בשבילך:
למרות כל מה שצוין לעיל אנו פועלים באופן בו תמיד נשתדל לעזור לכם בביצוע הזמנות והחזרות ולא נקשה או נהיה גרידים, תמיד נשתדל לעזור כן לפתור בעיות או מצבים לא נעימים של אי הבנה, אנו מצפים ממך לקוח יקר גם לנהוג כך ובהיגיון ובתבונה מהרגע בו החלטת לרכוש מתנה נחשקת לאדם קרוב או לשימוש אישי, תחשבו טוב אם זה מתאים לכך, האם תשתמש בה והאם הסיכויים להחזר הם עד קלושים מאוד , אנא תשתדל להמנע מהשימוש הקל באפשרויות החזר מוצרים וזאת על מנת למנוע אי נעימיות והוצאות מיותרות של החזרות מוצר והסיכוי שהוא יפגע או יפתח בשוגג אצלכם.